1. Bardzo dziękuję wszystkim, za pamięć o mnie z racji kolejnych urodzin. Dziękuję za słowa życzliwości i wspaniały prezent w postaci dwóch kolejnych tomów naszej parafialnej kroniki – tym razem za rok 2025. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać;
  2. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień życia konsekrowanego – taca przeznaczona jest na siostry klaryski w Sandomierzu – obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Podczas Mszy św. poświecenie świec oraz wręczenie poświęconych modlitewników, we wtorek wspomnienie św. Błażeja, a we czwartek św. Agaty – błogosławieństwo chleba i soli;
  3. Tegoroczne spotkania kolędowe dobiegły końca, gdyby jednak ktoś miał jeszcze potrzebę spotkania z kapłanem proszę o indywidualne zgłoszenia. Dziękuję za atmosferę życzliwości i wiele ciepłych słów podczas spotkań, za konstruktywne rozmowy i spostrzeżenia, a także za składane przy tej okazji Wasze ofiary na potrzeby kościoła. W tym roku odwiedziłem 436 rodzin;
  4. Bardzo dziękuję Andrzejowi Leśkiewiczowi, który już po raz kolejny towarzyszył kolędzie, zapewniając mi komfort logistyczny i poczucie bezpieczeństwa; i tym razem nie zgodził się na żadną gratyfikację finansową za swoje zaangażowanie tłumacząc, że to jest jego wkład w dobro wspólnoty parafialnej. Wielkie Bóg zapłać! Msza św. dziękczynna w intencji Andrzeja i jego bliskich będzie 15 lutego o godz. 12.00;
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 10.00 odwiedzam chorych z posługą sakramentalną, spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.00; w sobotę nabożeństwo różańcowe poprowadzi Róża Wniebowzięcia NMP;
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, po to by pogłębiać swoją wiarę i wiedzę;
  7. Pielgrzymom „Śladami św. Pawła w Grecji”, składam podziękowanie za ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać;
  8. Dziękuję parafianom z ul. Azaliowej i Dereniowej za sprzątanie kościoła i ofiarę na jego potrzeby – Bóg zapłać! Mieszkańcy z ul Tulipanowej przekazali z racji sprzątania kościoła ofiarę na jego potrzeby – Bóg zapłać W tym tygodniu zapraszam do dbałości o świątynię mieszkańców z ul. Leśnej od początku do skrzyżowania z ul. Jarzębinową;
  9. Zachęcam do wspólnego sierpniowego pielgrzymowania do Lourdes, Andory, Monteserrat i Barcelony –pozostały ostatnie wolne miejsca – szczegóły na plakacie;
  10. W przyszłą niedzielę coroczna zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej;
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję ekipie, która wczoraj zdemontowała dekorację świąteczną – Bóg zapłać;
  12. Na potrzeby parafii wpłynęła na konto ofiara. Bóg zapłać!;
  13. W przedsionku kościoła są do odebrania przygotowane przez Was szopki bożonarodzeniowe. Raz jeszcze dziękuję za ich wykonanie;
  14. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę…. Pod Twoją obronę …