Parafia
w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara, we środę św. Agnieszkę , w sobotę św. Franciszka Salezego;
  2. We środę Dzień Babci a we czwartek Dzień Dziadka – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;
  3. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  4. Zachęcam do osobistej adoracji Pana Jezusa w żłóbku i częstowania się słodkościami;
  5. Dziękuję wszystkim uczestnikom poniedziałkowego koncertu kolędowego Haliny Frąckowiak i tym, którzy zadbali o słodkości dla naszych gości koncertowych – Bóg zapłać!; 
  6. Dziękuję za atmosferę życzliwości i wiele ciepłych słów podczas spotkań kolędowych, a także za składane przy tej okazji Wasze ofiary na potrzeby kościoła;
  7. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie proszę o zgłoszenia sms bądź telefoniczne o wybranym przez siebie dniu: 29 i 30 stycznia od godz. 15.00 do 16.30 oraz od 18.00 do 20.00, 31 stycznia – sobota od godz. 8.30 do 13.00;
  8. W piątek na godzinę 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejny seans kinowy w ramach naszego Parafialnego Maratonu Filmowego – tym razem będzie coś dla dzieci;
  9. W imieniu własnym oraz Marka i jego bliskich składam serdeczne podziękowania za Waszą hojność. Akcja Parafialnego Drzewka Dobroci przyniosła na rehabilitację Marka kwotę 2618,50 zł. Bóg zapłać!;
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, po to by pogłębiać swoją wiarę i wiedzę;
  11. Dziękuję parafianom z ul. Jarzębinowej od skrzyżowania z ul. Malinową do końca, z ul. Sezamkowej i Zalesie za sprzątanie kościoła i ofiarę na jego potrzeby. - Bóg zapłać! W tym tygodniu zapraszam do dbałości o świątynię mieszkańców z ul. Tulipanowej i Truskawkowej;
  12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii;
  13. Zachęcam do wspólnego sierpniowego pielgrzymowania do Lourdes, Andory, Monteserrat i Barcelony – szczegóły na plakacie;
  14. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę…. Pod Twoją obronę …
  1. W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara, we środę św. Agnieszkę , w sobotę św. Franciszka Salezego;
  2. We środę Dzień Babci a we czwartek Dzień Dziadka – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;
  3. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  4. Zachęcam do osobistej adoracji Pana Jezusa w żłóbku i częstowania się słodkościami;
  5. Dziękuję wszystkim uczestnikom poniedziałkowego koncertu kolędowego Haliny Frąckowiak i tym, którzy zadbali o słodkości dla naszych gości koncertowych – Bóg zapłać!; 
  6. Dziękuję za atmosferę życzliwości i wiele ciepłych słów podczas spotkań kolędowych, a także za składane przy tej okazji Wasze ofiary na potrzeby kościoła;
  7. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie proszę o zgłoszenia sms bądź telefoniczne o wybranym przez siebie dniu: 29 i 30 stycznia od godz. 15.00 do 16.30 oraz od 18.00 do 20.00, 31 stycznia – sobota od godz. 8.30 do 13.00;
  8. W piątek na godzinę 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejny seans kinowy w ramach naszego Parafialnego Maratonu Filmowego – tym razem będzie coś dla dzieci;
  9. W imieniu własnym oraz Marka i jego bliskich składam serdeczne podziękowania za Waszą hojność. Akcja Parafialnego Drzewka Dobroci przyniosła na rehabilitację Marka kwotę 2618,50 zł. Bóg zapłać!;
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, po to by pogłębiać swoją wiarę i wiedzę;
  11. Dziękuję parafianom z ul. Jarzębinowej od skrzyżowania z ul. Malinową do końca, z ul. Sezamkowej i Zalesie za sprzątanie kościoła i ofiarę na jego potrzeby. - Bóg zapłać! W tym tygodniu zapraszam do dbałości o świątynię mieszkańców z ul. Tulipanowej i Truskawkowej;
  12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii;
  13. Zachęcam do wspólnego sierpniowego pielgrzymowania do Lourdes, Andory, Monteserrat i Barcelony – szczegóły na plakacie;
  14. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę…. Pod Twoją obronę …
  1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej dekoracje bożonarodzeniowe i śpiew kolęd trwa do 2 lutego – Matki Bożej Gromnicznej; w sobotę wspominamy św. Antoniego opata;
  2. Zachęcam do osobistej adoracji Pana Jezusa w żłóbku i częstowania się słodkościami;
  3. W przyszła niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  4. Dziękuję uczniom naszej szkoły i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przedstawienie jasełkowe w minioną niedzielę – Bóg zapłać;
  5. Program kolędy na bieżący tydzień: 13 stycznia – wtorek – od godz. 15.00 – ul. Rzeczki nr nieparzyste od ul. Iłżeckiej, 14 stycznia – środa – od godz. 15.00 – ul. Rzeczki nr parzyste od ul. Siennnieńskiej, 15 stycznia – czwartek – od godz. 15.00 – ul. Szałwiowa, Leśny Zakątek, Tymiankowa, 16 stycznia – piątek – od godz. 15.00 – ul. Zalesie, Pigwowa, Pistacjowa, Orla, Fiołkowa, Krzemienna, Żurawinowa, Herbaciana, Truskawkowa, 17 stycznia – sobota – od godz. 8.30 - ul. Sieneńska nr nieparzyste – od końca. Msze święte w okresie kolędowym o godz. 6.00; Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na rozpoczęcie prac budowlanych wieży parafialnej, by nasz kościół nabrał charakteru sakralnego;
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, po to by pogłębiać swoją wiarę i wiedzę;
  7. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dystrybucję prezentów przygotowanych przez naszych parafian dla mieszkańców Domu Dziecka w Denkowie;
  8. Dziękuję parafianom z ul. Jarzębinowej od skrzyżowania z ul. Leśną do skrzyżowania z ul. Malinową, ul. Pistacjowej, Pigwowej, Krokusowej i Fiołkowej za sprzątanie kościoła i ofiarę na jego potrzeby - Bóg zapłać! W tym tygodniu zapraszam do dbałości o świątynię mieszkańców z ul. Jarzębinowej od skrzyżowania z ul. Malinową do końca, z ul. Sezamkowej i Zalesie;
  9. Jutro o godz. 18.00 koncert kolędowy w wykonaniu Haliny Frąckowiak, na który serdecznie zapraszam;
  10. Zachęcam do wspólnego sierpniowego pielgrzymowania do Lourdes, Andory, Monteserrat i Barcelony – szczegóły na plakacie;
  11. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie proszę o zgłoszenia sms bądź telefoniczne o wybranym przez siebie dniu: 29 i 30 stycznia od godz. 15.00 do 16.30 oraz od 18.00 do 20.00, 31 stycznia – sobota od godz. 8.30 do 13.00;
  12. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę…. Pod Twoją obronę …