Parafia
w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. W ostatnim tygodniu wakacji podziękujmy Panu Bogu za czas tegorocznego wypoczynku;
  2. W liturgii Kościoła wspomniany: we wtorek – uroczystość MB Częstochowskiej, we środę – św. Moniki, czwartek – św. Augustyna, w piątek - wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
  4. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej; Bóg zapłać za zaangażowanie w utrzymanie naszego ogrodu;
  5. Dziękuję mieszkańcom z z ul. Sienneńskiej numery parzyste i nieparzyste od stacji paliw do skrzyżowania z ul. Rzeczki za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców z ul. Sienneńskiej numery parzyste i nieparzyste od skrzyżowania z ul. Rzeczki do skrzyżowania z ul. Akacjową i ul. Leśną;
  6. Na potrzeby parkingu wpłynęła jedna ofiara – Bóg zapłać!;
  7. Zachęcam do korzystania z „Półki z dobrą książką” i życzę dobrej lektury;
  8. W miniony wtorek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku + Krystynę Kanclerz – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …
  1. W odpowiedzi na apel ks. Biskupa 23 sierpnia cała diecezja łączy się w modlitwie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszym dekanacie program modlitewny jest następujący: Kolegiata Św. Michała Archanioła - godz. 10.00 - 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania, godz. 11.00 Msza św. z kazaniem w intencji powołań kapłańskich; w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego- kaplica św. siostry Faustyny, godz. 17.30 - różaniec w intencji powołań (kościół), godz. 18.00 - Msza św. z kazaniem w intencji powołań. Zachęcam do uczestnictwa w jakimkolwiek punkcie tego programu;
  2. W liturgii Kościoła wspomniany: we środę – św. Bernarda, we czwartek – św. Piusa X, w piątek NMP Królowej;
  3. We środę o godz. 20.00 modlitwa różańcowa w intencji zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu, na którą serdecznie zapraszają Rycerze św. Jana Pawła II
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
  5. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej; Bóg zapłać za zaangażowanie w utrzymanie naszego ogrodu;
  6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Azaliowej i Dereniowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, niestety mieszkańcy ul. Malinowej nie czuli się odpowiedzialni za budowanie wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców z ul. Sienneńskiej numery parzyste i nieparzyste od stacji paliw do skrzyżowania z ul. Rzeczki;
  7. Zachęcam do korzystania z „Półki z dobrą książką” i życzę dobrej lektury;
  8. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację naszych uroczystości odpustowych i potańcówki pod sosnami. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i uczestnictwie zebraliśmy na potrzeby parkingu 5800 zł.;
  9. Dnia 23 sierpnia w Bogorii organizowane jest Diecezjalne Spotkanie Grup Modlitwy i Stowarzyszeń. Zachęcam do uczestnictwa. Z Ostrowca jest zarezerwowany transport;
  10. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …
  1. Ogłoszenie ks. Biskupa: „Żniwo wielkie, ale robotników mało. Proście wiec Pana żniwa, aby wysłał robotników na swoje żniwo” Łk 10,2. Jako wspólnota Kościoła Sandomierskiego trwamy w modlitwie do Boga, prosząc o nowe powołania do służby Bożej. Zachęcam każdą i każdego z Was do udziału w diecezjalnej modlitwie w intencji powołań, w sobotę 23 sierpnia br. Księża Proboszczowie podadzą w niedzielę 17 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i programu dnia modlitw o powołania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech dzień 23 sierpnia będzie głośnym wołaniem do Boga przez pośrednictwo Maryi Matki Kapłanów o nowych pracowników w Chrystusowym Kościele. Oddany w Chrystusie + Krzysztof Nitkiewicz Biskup Sandomierski
  2. W liturgii Kościoła wspomniany: w poniedziałek – św. Klary, we czwartek – św. Maksymiliana Kolbe – odpust parafialny, w piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
  4. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej; Bóg zapłać za zaangażowanie w utrzymanie naszego ogrodu;
  5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Jarzębinowej od skrzyżowania z od ul. Malinową do końca, ul. Sezamkowej i Zalesia za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców ul. Malinowej, Azaliowej i Dereniowej;
  6. Zachęcam do korzystania z „Półki z dobrą książką” i życzę dobrej lektury;
  7. Na potrzeby parkingu wpłynęły 3 ofiary. Bóg zapłać!;
  8. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie posiłku dla pielgrzymów Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. To przejaw naszego chrześcijańskiego miłosierdzia;
  9. Serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe ku czci św. Maksymiliana Kolbe, w wigilię odpustu - o 17.00 Msza św. z kazaniem, potem koncert Krzysztofa Antkowiaka –jednego z charakterystycznych i charyzmatycznych artystów swojego pokolenia - piosenki do tekstów ks. Pawlukiewicza, po koncercie, na plebanii spotkanie Rady Parafialnej
  10. W dzień odpustu o godz. 10.00 - Warsztaty artystyczne, o godz. 17.00 - Suma odpustowa z kazaniem i wręczeniem „Maksymilianów”, a o godz. 20.00 kino plenerowe – film „Odważni”.
  11. Maksymiliany to szczególne wyróżnienie, za ogromny wkład w życie i rozwój naszej wspólnoty parafialnej, które można otrzymać tylko raz. Trzy pierwsze za poszczególne lata patrząc wstecz przyznałem ja, a od tego roku decyduje o tym Rada Parafialna
  12. Z kolei 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP - poświęcenie wianków i kwiatów na każdej Mszy św. A od godz. 16.00 tradycyjna „Wakacyjna potańcówka pod sosnami” z muzyką na żywo. Serdecznie zapraszamy, zachęćcie do wspólnej zabawy krewnych, przyjaciół, znajomych. Szczegóły na plakacie;
  13. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …