- Trwamy na modlitwie różańcowej. Harmonogram prowadzących Różaniec jest wywieszony w gablocie. W zakrystii są przygotowane rozważania różańcowe na poszczególne dni, zainteresowani mogą je sobie zabrać. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież oraz dorosłych;
- W poniedziałek po Mszy św. zapraszam wszystkich rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie – obecność obowiązkowa. Przekażcie swoim koleżankom na grupach społecznościowych o tym spotkaniu;
- 7 października na Mszy św. kandydaci do pierwszej komunii świętej otrzymają poświęcone różańce. Obecność obowiązkowa;
- W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek – MB Różańcowej, we czwartek – bł. Wincentego Kadłubka – patrona naszej diecezji;
- W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i tradycyjna zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin;
- Młodzież naszej diecezji zaprasza na Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze Św. Carlem Acutisem. Modlitwa uwielbienia odbędzie się w kolegiacie Św. Michała w przyszłą niedzielę 12 października o godz. 16.00;
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
- Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, Bóg zapłać za porządek w ogrodzie i wokół kościoła;
- Z kolei w niedzielę 19 października o godz. 16.00 w Centrum Kultury jest koncert papieski, który współorganizuje nasza parafia. Organizujemy wspólne parafialne wyjście na to przedsięwzięcie. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii lub u pani Kasi Łaszcz. Koszt wejściówki to 5 zł. ilość miejsc ograniczona;
- Niestety mieszkańcy z ul. Rzeczki nr nieparzyste od numeru 53 do końca nie byli zainteresowani porządkiem w naszej świątyni, choć mieszkają tam niekoniecznie ludzie starsi. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców ul. Tymiankowej, Lawendowej i Krzemiennej;
- Bóg zapłać za ofiary na parking!
- Dziękuję uczestnikom wczorajszej Pielgrzymki Róż Różańcowych do kościoła Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu;
- Zwolniły się dwa miejsca na styczniową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła zainteresowanych zapraszam do zakrystii;
- Zachęcam do zakupy kompozycji kwiatowych na groby naszych bliskich. Całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę naszego parkingu;
- W piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Danutę Nalepa – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …
- Trwamy na modlitwie różańcowej. Harmonogram prowadzących Różaniec jest wywieszony w gablocie. W zakrystii są przygotowane rozważania różańcowe na poszczególne dni, zainteresowani mogą je sobie zabrać. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież oraz dorosłych;
- W poniedziałek po Mszy św. zapraszam wszystkich rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie – obecność obowiązkowa. Przekażcie swoim koleżankom na grupach społecznościowych o tym spotkaniu;
- 7 października na Mszy św. kandydaci do pierwszej komunii świętej otrzymają poświęcone różańce. Obecność obowiązkowa;
- W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek – MB Różańcowej, we czwartek – bł. Wincentego Kadłubka – patrona naszej diecezji;
- W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i tradycyjna zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin;
- Młodzież naszej diecezji zaprasza na Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze Św. Carlem Acutisem. Modlitwa uwielbienia odbędzie się w kolegiacie Św. Michała w przyszłą niedzielę 12 października o godz. 16.00;
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
- Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, Bóg zapłać za porządek w ogrodzie i wokół kościoła;
- Z kolei w niedzielę 19 października o godz. 16.00 w Centrum Kultury jest koncert papieski, który współorganizuje nasza parafia. Organizujemy wspólne parafialne wyjście na to przedsięwzięcie. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii lub u pani Kasi Łaszcz. Koszt wejściówki to 5 zł. ilość miejsc ograniczona;
- Niestety mieszkańcy z ul. Rzeczki nr nieparzyste od numeru 53 do końca nie byli zainteresowani porządkiem w naszej świątyni, choć mieszkają tam niekoniecznie ludzie starsi. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców ul. Tymiankowej, Lawendowej i Krzemiennej;
- Bóg zapłać za ofiary na parking!
- Dziękuję uczestnikom wczorajszej Pielgrzymki Róż Różańcowych do kościoła Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu;
- Zwolniły się dwa miejsca na styczniową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła zainteresowanych zapraszam do zakrystii;
- Zachęcam do zakupy kompozycji kwiatowych na groby naszych bliskich. Całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę naszego parkingu;
- W piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Danutę Nalepa – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …. Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …
- Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Marszu dla życia i rodziny, tym samym manifestując swoje przywiązanie do chrześcijańskich wartości;
- W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek - św. Hieronima, we środę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we czwartek - św. Aniołów Stróżów, w sobotę - św. Franciszka z Asyżu;
- W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Harmonogram prowadzących Różaniec jest wywieszony w gablocie, proszę się z nim zapoznać. W zakrystii są przygotowane rozważania różańcowe na poszczególne dni, zainteresowani mogą je sobie zabrać. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po sumie. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież oraz dorosłych;
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 10.00 odwiedzam z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.00;
- W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do modlitwy Róże Różańcowe, modlitwę różańcową przed Mszą św. poprowadzi Róża NB Częstochowskiej, po Mszy św. procesja fatimska wokół kościoła;
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer Gościa Niedzielnego;
- Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu wykonywali jakiekolwiek prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, Bóg zapłać za porządek w ogrodzie i wokół kościoła, za ogarnięcie sposobu parkowania przy kościele, a także świetlną iluminację klombu;
- Dziękuję mieszkańcom ul. Rzeczki nr nieparzyste od początku do numeru 51 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę – Bóg zapłać!. W tym tygodniu zapraszam do dbałości o kościół mieszkańców z ul. Rzeczki nr nieparzyste od numeru 53 do końca;
- Dziękuję uczestnikom wczorajszych warsztatów stolarskich, dzięki którym udało się połączyć przyjemne z pożytecznym i w efekcie mamy już częściowo odnowione drzwi do kościoła;
- W poniedziałek Uroczystość Odpustowa w Kolegiacie Św. Michała. Kolegiata jest w naszym mieście kościołem stacyjnym Roku Jubileuszowego. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z daru odpustu. Suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Więcej informacji na plakacie;
- 3 października w parafii na Rosochach rozpoczyna się kurs przedmałżeński …. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu;
- Katolicki Klub Filmowy zaprasza na film pt. Powołany 2. Film będzie wyświetlony w Sali Michael przy Parafii Św. Michała w sobotę 4 października o godz. 16.00;
- 4 października w kościele Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu odbędzie się tegoroczna pielgrzymka Róż Różańcowych. Zgłoszenia w zakrystii do jutra;
- Można już nabywać kompozycje kwiatowe na groby naszych bliskich. Całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę naszego parkingu;
- Pomódlmy się w intencji wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii i wszystkich, którym obiecaliśmy modlitwę …. Pod Twoją obronę …
